RV 111 - COMAR line

Ventily RV 111 COMAR jsou regulační armatury kompaktní konstrukce s vnějšími připojovacími závity. Vyznačují se minimálními stavebními rozměry a hmotností, kvalitní regulační funkcí a vysokou těsností v zavřeném stavu. Díky jedinečné průtočné charakteristice LDMspline , optimalizované pro regulaci termodynamických dějů, jsou ideální pro použití ve vytápěcích a klimatizačních zařízeních. Vzhledem k propracované konstrukci vnitřních dílů a vysoké životnosti ucpávky splňují veškeré požadavky potřebné pro dlouhodobý bezúdržbový provoz. Armatury jsou vyráběny v provedení dvoucestném přímém nebo v provedení trojcestném. Součástí dodávky ventilů jsou připojovací konce, umožňující alternativně závitové, přírubové nebo přivařovací připojení armatury do potrubí a umožňující rychlou a bezproblémovou montáž na zařízení. Ve spojení s elektromechanickými pohony umožňují ventily regulaci s tříbodovým nebo spojitým řízením. Standardní součástí dodávky ventilu je ruční kolečko, které je možno využít pro ruční regulaci do doby namontování pohonu.
 
Použití
Použité materiály škrtícího systému, jenž je tvořen kuželkou z kvalitní korozivzdorné oceli a měkkými těsnícími elementy zajišťujícími hermetickou těsnost v obou odvětvích, umožňují provoz těchto armatur nejen v běžných teplovodních a horkovodních regulačních okruzích v topenářství, ale rovněž v provozech s některými charakteristickými vlastnostmi médií, jako jsou např. chladírenství a klimatizační technika.

Pracovní média
Ventily řady RV 111 jsou vhodné pro použití v zařízeních,kde je regulovaným médiem voda nebo vzduch. Dále jsou vhodné pro chladící směsi a další neagresivní kapalná a plynná média v rozsahu teplot +2 až +150°C. Ventily nesmí pracovat v podmínkách, kde hrozí nebezpečí kavitace. Těsnící plochy škrtícího systému jsou odolné vůči běžným kalům a nečistotám média, při výskytu abrazivních příměsí je však nutné do potrubí před ventil umístit filtr pro zajištění dlouhodobé spolehlivé funkce a těsnosti.
 Provozováno na systému SHOP4U